Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Dobry stomatolog

Klinika stomatologiczna Bytom

Gabinet dentystyczny – jak wygląda?


W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak wyglądają dziś gabinety dentystyczne. Czy ich wyposażenie zmieniało się na przestrzeni lat, czy czegoś im brakuje? Czy są jakieś problemy, która stomatologia

Stomatologia - krótki poradnik dla pacjentów - Dobry stomatolog Klinika stomatologiczna Bytom
w Polsce koniecznie pilnie musi rozwiązać? Cóż, nie ma łatwej odpowiedzi na te pytania. Nie ulega jednak wątpliwości to, że stomatologia to dziedzina, która w ostatnich latach w Polsce poczyniła wiele kroków do przodu. Nasi specjaliści są szanowani dosłownie na całym świecie, a wygląd gabinetów dentystycznych zmienił się ogromnie na przestrzeni lat. Nasze gabinety stomatologiczne są po prostu bardzo, bardzo dobrze wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty i nowinki technologiczne!

Gabinet stomatologiczny musi zawierać wszystkie niezbędne przedmioty, które służą przeprowadzaniu różnego rodzaju zabiegów. Są to zarówno przyrządy do operacji, ale także wszelkie kwestie higieniczne. Trzeba mieć na uwadze to, że wiele osób nie chce wyrywać zębów, czy ich leczyć bo są chore, na przykład mają próchnicę. Wiele osób po prostu chce mieć ładne zęby, co czynią głównie poprzez zabiegi wybielające, usuwające kamień. Dentysta musi mieć to na uwadze i dobry dentysta po prostu ma ze sobą wszystkie takie elementy, które służą dobru pacjentów. To dobra informacja dla wszystkich tych, którym zależy na wysokiej jakości usług.



Pacjenci leczeni w gabinetach dentystycznych

W dużych gabinetach dentystycznych mogą przyjmować lekarze różnych specjalności. Należą do nich dentyści oraz chirurdzy szczękowi, a także ortodonci i protetycy. Dlatego wyposażenie dużych gabinetów dentystycznych jest bardzo bogate i pozwala na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Wobec tego w dużych gabinetach dentystycznych leczeni są pacjenci w praktycznie każdym wieku. Dzieci korzystają z leczenia stomatologicznego oraz z ekstrakcji zębów i wizyt u ortodonty. Natomiast osoby dorosłe oprócz leczenia zębów muszą czasami odbywać wizyty u protetyków. Z takiego samego powodu do dużych gabinetów dentystycznych udają się osoby starsze. Takim osobom szczególnie zależy na szybkich i fachowym leczeniu.


O mostach kompozytowych

System mostów kompozytowych ? metoda stosowana w stomatologii, opracowana przez Cezarego Turostowskiego, przy współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Pierwsze mosty wykonane zostały w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Pomorskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Początkowo traktowane jako tymczasowe rozwiązanie, po siedmiu latach, w wyniku postępów badań nad mostami uzupełnienia te zaczęto traktować jako docelowe.

Mosty początkowo wykonywano u pacjentów leczonych ortodontyczne z wrodzonym brakiem siekaczy bocznych górnych (dwójek). W późniejszych latach zaczęto uzupełniać także inne zęby, zwłaszcza przedtrzonowce. W części przypadków wzbogacano most kompozytowy o licówkę lub wydmuszkę porcelanową co spowodowało zwiększenie atrakcyjności mostu. Z czasem metoda ta znalazła także pozytywne zastosowanie wśród osób starszych.

Różne metody wykonania mostów określono wspólną nazwą SMK systemu mostów kompozytowych1.

Zwieńczeniem badań była praca doktorska napisana w czerwcu 1999 roku przez Cezarego Turostowskiego pt. "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". Patronat nad pracą objęła Prof.dr hab. Irena Karłowska.

W roku 2003 zostały zorganizowane liczne cykliczne kursy2 dla zainteresowanych lekarzy, a także warsztaty w akademickich, ortodontycznych ośrodkach dydaktycznych w całej Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych



© 2019 http://dobry-stomatolog.imprezydlafirm.wroclaw.pl/