O stomatologii - Dobry stomatolog

stomatolog cieszyn

Denyofobia - metoda leczenia

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu określana jest jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta

O stomatologii - Dobry stomatolog stomatolog cieszyn
podstawowych odruchów i świadomości. Podczas sedacji bardzo duże znaczenie szczególnie u dzieci mają sugestie hipnotyczne. Opowiadając małemu pacjentowi, że podczas zabiegu znajduje się w bajkowym królestwie, kosmosie lub innym wymarzonym przez niego miejscu wykorzystujemy w pełni działanie podtlenku azotu. Opierając się na samym farmakologicznym działaniu podtlenku bez sugestii hipnotycznych jego skuteczność może być niewielka. Skuteczność sedacji wziewnej wynosi około 80% i zależna jest od kilku czynników, takich jak doświadczenie lekarza, podatność pacjenta na tę metodę uspokojenia, wiek i konstytucja psychofizyczna pacjenta. Kwalifikacja pacjentów do sedacji wziewnej opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do jej stosowania. Metoda ta posiada wiele wskazań do których należy silny lęk przed leczeniem stomatologicznym, silny lęk przed iniekcjami, nadmierny odruch wymiotny, nadpobudliwość nerwowa, konieczność wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów. Poza tym sedacja wziewna powinna być metodą z wyboru u pacjentów z astmą, padaczką, chorobami serca, nadciśnieniem krwi czy hemofilią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentofobia


Bezpieczna granica higieny

?Codziennie myj zęby?- niby prosta zasada, jednak jej nieprzestrzeganie może prowadzić do problemów z uzębieniem- próchnica, stany zapalne... W skrajnych przypadkach nawet zapalenia okostnej.

Według specjalistów powinniśmy myć zęby po każdym posiłku, tylko nie zawsze mamy taką możliwość. Zalecane minimum to dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a absolutna granica, której nie powinno się przekraczać to jedno mycie dziennie. Zaoszczędzimy sobie wtedy sporo bólu i pieniędzy na wizytach u stomatologa. Warto więc poświęcić te parę minut i umyć zęby chociaż raz.


Kto może być stomatologiem?


W tekście tym zastanawiamy się nad sensem zostania stomatologiem oraz nad tym, kto tym stomatologiem tak naprawdę może zostać. To nie jest łatwy temat i proste zagadnienie. Wszystko to sprawia, że stomatologiem mogą zostać jedynie ci, którzy tego naprawdę, rzeczywiście chcą. Zawód stomatologa polega na ciągłym rozwoju swoich kompetencji i dostosowywaniu wiedzy do aktualnego stanu medycyny w zakresie stomatologii właśnie. W efekcie stomatologiem zostają tylko ci, którzy są szczerze tym zainteresowani, potrafią się uczyć, szybko przyswajają wiedzę i potrafią pracować z drugim człowiekiem każdego dnia, dzień po dniu realizując swoją lekarską misję.

Rynek stomatologii w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie nie ustępując na kroku innym dziedzinom medycyny. Postęp technologiczny jest bardzo duży i wskazuje na to, że stomatologia w pełni wkroczyła już w XXI wiek. Polska stomatologia jest ceniona na całym świecie. Polscy specjaliści są poszukiwani w Europie Zachodniej i uważani za najlepszych w swoim fachu. Doceniają nas także zagraniczni klienci. Bardzo dużo osób na przykład z Niemiec, Norwegii, Szwecji, Skandynawii czy nawet Włoch przylatuje do Polski na leczenie zębów. Stomatologia w Polsce jak widać jest więc na świetnym poziomie i może zapewnić pacjentom wysoką jakość usług za relatywnie niskie stawki, oczywiście wszystko w granicach rozsądku.




© 2019 http://dobry-stomatolog.imprezydlafirm.wroclaw.pl/